Çalışma Alanlarımız

CA-Ana-1YazıYazar

Çalışma Alanlarımız

Hukuki destek sağlanması noktasında Kurumsal hizmetler sunulmakta olduğu gibi, şahsi davalarda da dava takip ve danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır. Başvurunuzun ardından dosyanız sizinle koordineli bir şekilde işlenip, varılabilecek en iyi sonuç için sistematik bir şekilde hareket edilir.

Temel Çalışma Alanlarımız

Hukuk Alanında

Aile Hukuku
İcra Takip ve İflas Hukuku
İş Hukuku
Medeni Hukuk
Sağlık Hukuku
Genel Ceza Hukuku

Fikri Mülkiyet Alanında

Patent Vekilliği
Marka Vekilliği

Bir Sorunuz mu Var?Hukuki Süreç

Hukuki sürecimizin genel işleyişini aşağıdaki iş akışı şemasından öğrenebilir, aklınızda herhangi bir soru kaldıysa bizlere aşağıdaki form aracılığıyla ulaşabilir ve tüm sorularınıza en hızlı ve profesyonel şekilde cevap alabilirsiniz.

İşleyiş Mekanizması

 • Vasıflandırma

  Hukuki bir uyuşmazlıkla karşılaşan kişiler bir avukata danışmadan önceki aşamada sıklıkla sorunun kaynağını doğru tespit edememekte ve hukuki uyuşmazlığı hafife alarak çok önemli hak kayıpları yaşayabilmektedir. Bu anlamda bizler müvekkillerimizle vekalet ilişkisi kurulmadan önceki aşamada sorunun kaynağını doğru tespit edebilmek adına kendilerine konuyu ayrıntılı anlatabilmeleri adına zaman ayırmakta, ellerindeki bilgi ve belgeleri sunmalarından sonra onları incelemekte ve doğru soruları sorarak kimi durumlarda düşündüklerinden daha farklı bir problemle karşı karşıya olduklarını ortaya koymaktayız. Bu anlamda vekalet ilişkisi  kurulmadan önceki aşamada davanın niteliğinin belirlenmesi ve en etkili çözüm yönteminin tespit edilmesi açısından hukuki uyuşmazlığın vasıflandırması hukuk büromuzun müvekkillerimizle devam edecek çalışmalarımızın temeli olmaktadır.

 • Vekalet İlişkisi Kurulması

  Hukuki uyuşmazlığın vasıflandırılması ve çözüm yönteminin belirlenmesinin ardından, müvekkillerimize uyuşmazlığın kapsam ve niteliğine uygun düştüğü ölçüde üstlenilecek dava ve hukuki danışmanlıktan dolayı ödemesi gereken vekalet ücreti konusunda bilgilendirme yapılır ve Noter aracılığıyla tarafımıza vereceği davanın niteliğine uygun vekaletname ile dava aşamasına geçilir.

 • Hukuk Bürosu İçi Dosya ve Sır Saklama Yükümlülüğü

  Noter aracılığıyla vekalet çıkarılmasının ardından vekalet ilişkisi kurulmuş olur. Bu aşamadan önceki ve sonraki müvekkillerimize ait mahrem olan veya olmayan her türlü bilgi Avukatlık Kanunu madde 36 gereğince sır saklama yükümlülüğü kapsamındadır. Bu anlamda müvekkillerimizin hukuk bürosunda oluşturulan dosyalarında kendi davalarına ilişkin her türlü ayrıntı arşivleme yöntemi ile geliştirilir ve davanın müvekkilin çıkarına en uygun şekilde sonuçlanabilmesi için gerekli aşamalar gerçekleştirilir.

 • İşin Yürütülmesi ve Sürekli Olarak Bilgi Aktarımı

  Vekil Müvekkil ilişkisinin kurulmasının ardından Hukuk Büromuz hukuki bilgi ve uygulama pratikliği sayesinde müvekkillerinin işini en hızlı ve en yararlı sonuca ulaşabilme adına yoğun olacak çalışmaktadır. Bu süre zarfında müvekkillerimize davanın her aşamasında gelişmeler anında aktarıldığı gibi, bürokrasi ve kurumsal gecikmelerin yaratabileceği gecikmeler asgariye indirilmeye çalışılmaktadır.

 • Sonuç

  Toplanan bilgi ve belgelerin değerlendirilmesi, mahkeme ve diğer adil mercilere sunulan yazılı ve sözlü beyanların ardından adli mercilerce verilmiş olan kararlarla birlikte dava aşaması son bulmaktadır. Bu anlamda hukuk büromuz müvekkillerimizin adına en yararlı olan sonucun sağlanması adına her aşamada gereken her türlü gayreti gösterecektir.

Kimya Hukuk Danışmanlık, Patent & Marka Vekilliği - Fatih Mah, Fevzi Çakmak Blv, 22002. Sk, Galip Bey Apt. No:5 D:8 Şehitkamil - GAZİANTEP © 2017